Gjenerali izraelit: Amerikanët nënshkruan një kontratë me alienët – ata kryejnë eksperimente mbi njerëz së bashku

Ish kreu i divizionit hapësinor të ushtrisë izraelite, Haim Eshed, pohon se Tel Aviv dhe Uashingtoni kontaktuan me “Federatën Galaktike” të të huajve dhe po eksperimentojnë mbi njerëz së bashku, por që njerëzimi ende nuk është gati për “të vërtetën” për jetën në hapësirë.

Gjenerali në pension Haim Eshed, 87 vjeç, i cili drejtoi njësinë hapësinore të Ministrisë së Mbrojtjes së Izraelit për gati tre dekada, pretendon se ekziston një “aleancë e huaj”.

“Alienët kërkuan që të mos njoftohet se janë këtu, sepse njerëzimi nuk është ende gati,” i tha Eshed gazetës izraelite “Judiot Ahronot”.

Sipas tij, Presidenti i SHBA Donald Trump ishte në prag të zbulimit, por alienët në Federatën Galaktike e parandaluan atë me mesazhin: “Prisni, së pari le të qetësohen shpirtrat”. Ata nuk duan që ne të kemi histeri masive “.

“Ata më parë duan të na bëjnë të arsyeshëm. “Ata kanë pritur deri më sot që njerëzimi të evoluojë dhe të arrijë një fazë në të cilën ne do të kuptojmë se çfarë është hapësira dhe anijet kozmike”, shtoi ai.
Megjithëse mbeti e paqartë se çfarë saktësisht kishte ndryshuar për të parandaluar të ashtuquajturën “histeri masive” për të cilën kishin paralajmëruar alienët, Eshed me sa duket ndjeu se kishte ardhur koha, duke shtuar se ai jo vetëm që po komunikonte me alienët, por se ata po mbanin një “bazë nëntokësore në thellësi”. Mars “.

Në pretendimin e tij më të pabesueshëm, Eshed tha se qeveria amerikane arriti një “marrëveshje” të qartë me vizitorët nga hapësira, raporton RT.

“Ata nënshkruan një marrëveshje me ne për të eksperimentuar së bashku këtu,” tha ai, pa ofruar detaje në lidhje me kushtet e marrëveshjes së pretenduar ndërplanetare ose natyrën e eksperimentit.
Ish gjenerali shtoi se alienët thjesht po “eksplorojnë” dhe po përpiqen të përfshijnë njerëzimin në mesin e “ndihmësve” në përpjekjen e tyre për të “kuptuar rregullat e universit”. Ai pretendon se, të paktën tani për tani, nuk ka asnjë arsye për të pasur frikë nga një pushtim nga një forcë armike, pavarësisht nga eksperimentet që janë kryer mbi njerëz.

Eshed pranoi se pretendimet e tij, të cilat ai i ofroi pa prova, mund të dukeshin të pazakonta, por tha se ai besonte se njerëzimi gradualisht do t’i pranonte ato si të vërteta, duke supozuar se disa njerëz mund të kenë “parë dritën”.

“Po ta kisha thënë këtë pesë vjet më parë, do të isha shtruar në spital. Ata do të thoshin se jam i çmendur. Ata tashmë flasin ndryshe sot. Nuk kam asgjë për të humbur. Kam marrë diploma dhe çmime, jam i respektuar në universitetet jashtë vendit ku gjithashtu tendenca po ndryshon ”, tha gjenerali.

 

Kategoritë
BotaLajme