Mallorca uron “piratin”, Vedat Muriqi feston ditëlindjen e 30-të

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi sot feston ditëlindjen e tij të 30-të.

Skuadra e Mallorcas përmes rrjeteve sociale ka uruar futbollistin kosovar me nofkën tashmë të njohur “pirati”.

Përveç klubit spanjoll, Muriqin e ka uruar edhe Federata e Futbollit të Kosovës përmes një postimi në rrjetet sociale.

Vedat Muriqi gjatë këtij sezoni në La Liga ka zhvilluar 24 ndeshje, ka shënuar pesë gola dhe ka bërë dy asiste.

Kategoritë
Sport