Është publikuar trailer i ri për prequel-in “La Case de Papel”: Disa personazhe të njohur po kthehen

Netflix ka shfaqur premierë trailerin e plotë të serialit “Berlin”, një prequel i serialit spanjoll të krimit “Money Heist” (“La Casa de Papel”) që i bëri shikuesit.

Pritja për fansat e “La Case de Papel” më në fund ka marrë fund pasi Netflix ka zbuluar trailerin e parë të detajuar për serialin prequel “Berlin” i cili ndjek personazhin e Andrés de Fonollosa (Pedro Alonso), i njohur më mirë me emrin e koduar Berlin. .

Ndërsa ne kemi parë tashmë pjesë të talentit të tij për planifikimin e grabitjeve në serinë origjinale, kjo grabitje e veçantë ndodh në Paris dhe ai planifikon të marrë plaçkën e tij të radhës nga shtëpia më e madhe dhe më prestigjioze e ankandeve në Paris.

Ai planifikon ta arrijë këtë me një ekip që përfshin Keila (Michelle Jenner), Cameron (Begona Vargas), Damian (Tristan Uloa), Bruce (Joel Sanchez) dhe Roi (Julio Pena). Përveç kësaj, duket se detektivët e shkëlqyer të policisë Alicia Sierra (Najwa Nimri) dhe Raquel Murillo (Iciar Ituño) – gjithashtu fytyra të famshme nga “La Case de Papel” – janë thirrur nga Spanja për të ndaluar grabitjen – ndoshta për shkak të negociatave të tyre të forta. aftësitë.

Historia do të zhvillohet në vitet para grabitjes më të madhe që ka parë ndonjëherë Spanja, duke u zgjeruar në rikthimet e para në sezonet e mëvonshme të serialit origjinal.

Krijuesi Alex Pina e përshkroi më parë atë si një “udhëtim nëpër epokën e artë të personazhit kur ai ishte çmendurisht i dashuruar duke grabitur Evropën” – domethënë një grabitje bizhuteri prej 44 milionë dollarësh.

“Berlin” do të shfaqet premierë në servis më 29 dhjetor.

Kategoritë
Kulturë