Ibrahimovic zgjedh ish-shokun e skuadrës si trajner të ri të Milanit

Humbja e kësaj të hëne në Derby della Madonnina kundër Interit (1-2), që i dha rivalit kampionatin e 20-të, duhet të ishte goditja përfundimtare për vazhdimin e mundshëm të Stefano Piolit si trajner teknik i Milanit për sezonin e ardhshëm.

Sipas Footmercato , në mesin e emrave të ndryshëm të emëruar së fundmi në pankinën e kuqezinjve , tani është shfaqur një i ri dhe duket të jetë objektivi kryesor i këshilltarit sportiv, Zlatan Ibrahimovic dhe ai është Mark Van Bommel.

Ish-trajneri holandez dhe trajneri aktual i Antwerp është një fytyrë e njohur në klub, pasi ka luajtur atje mes viteve 2011 dhe 2012 dhe gjeneron konsensus brenda strukturës milaneze, me hapat e parë drejt një nënshkrimi të mundshëm që tashmë janë bërë.

Nisur nga ky skenar, gazeta italiane përforcon se suedezi do të ushtrojë presion nga brenda për të sjellë dikë që e njeh nga afër, pasi ata ishin bashkëlojtarë në klubin italian dhe fituan së bashku Scudetton , gjë që mund të jetë vendimtare për të bindur pronarin amerikan, Gerry Cardinale, duke dhënë miratimin e tij për punësimin.

Kategoritë
Sport