Gabimisht hodhi 22,000 euro në një kontejner por ishte vonë kur e kuptoi këtë

Një qytetar egjiptian që jeton në Kuvajt hodhi 8,000 dinarë Kuvajtit (rreth 22,000 euro) në plehra në kohën e neglizhencës, shkruan Al Khaleej Today, një e përditshme nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Pasi tërhoqi para nga një bankë, një burrë identiteti i të cilit nuk u la i lirë i vuri të gjitha faturat në një qese të madhe plastike në qytetin Jabriya në Kuvajtin perëndimor.

Kur doli nga shtëpia e tij për të nxjerrë mbeturinat, egjiptiani qeshi, kështu që në vend të një qese plehrash, ai kapi një qese me kartëmonedha.

Ai e zbuloi konfuzionin vetëm kur shkoi për të kontrolluar paratë nga banka. Më kot ai vrapoi në rrugë ku, për keqardhjen e tij, ai vetëm mund të vërtetonte se kamioni i pastërtisë tashmë kishte zbrazur koshat.

Sipas të përditshmes kuvajtiane Al-Rai, egjiptiani fatkeq iu drejtua autoriteteve lokale për ndihmë dhe u dha atyre një faturë bankare për tërheqjen e parave.

Policia lokale ka marrë përsipër hetimin, por i konsideron të vogla shanset për të gjetur paratë e humbura./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet