Vëllai i Princeshës Diana tregon se çfarë ndodh në të vërtetë në funeralet mbretërore

Earl Charles Spencer, vëllai i Princeshës Diana, vendosi të rrëfejë një pasqyrë të asaj që ndodh në funeralet mbretërore. Konti i ka bërë homazhe Mbretëreshës Elizabeth disa herë që kur ajo vdiq më 8 shtator.

Duke postuar në Instagram, Charles Spencer ndau një foto të babait të tij në ditën e funeralit të babait të Mbretëreshës Elizabeth, Mbretit George IV, duke shpjeguar historinë pas fotos.Mbretërorët nga larg u dyndën në Londër në shkurt 1952 për të bërë nderimet e tyre në funeralin e mbretit George IV, ” shkroi Earl. “Ky është Princi i Kurorës Olaf i Norvegjisë që mbërrin në Aeroportin e Londrës me Princeshën Astrid. Babai im ishte përgjegjës për t’u kujdesur për Mbretin e Norvegjisë dhe familjen e tij gjatë qëndrimit të tyre të parë këtu, sipër princeshës”, shtoi ai.

“Pasi babai i Mbretëreshës vdiq papritur në shkurt 1952, në moshën 56-vjeçare, arkivoli i tij u vendos në kishën e famullisë së pasurisë mbretërore në Sandringham”, tha konti.

Vëllai më i vogël i Dianës ka ndarë disa mesazhe prekëse me fansat e tij pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth. Në ditën kur u njoftua se Princi William dhe gruaja e tij do të quheshin Princi dhe Princesha e Uellsit, Earl postoi një foto të mrekullueshme të shtëpisë së tij, Althorp, shtëpia stërgjyshore e familjes Spencer.

“Ne do ta mbajmë flamurin në @althorphouse në gjysmështizë deri pas funeralit të Madhërisë së Saj, ” shkroi ai dhe gjesti i tij u prit ngrohtësisht.

Kategoritë
BotaLajme