Pjanić me veshje tradicionale arabe tha “Alhamdulillah” dhe shkaktoi reagime të shumta

Përfaqësuesi i Bosnjë-Hercegovinës, Miralem Pjanić, aktualisht ndodhet në pushime, pasi në Emiratet e Bashkuara Arabe është në vazhdim pauza e kampionatit, por vëmendjen e fansave e mban thuajse çdo ditë me postime në rrjetet sociale.

Kështu ka qenë edhe sot kur Pjanić ka publikuar një foto në të cilën është i veshur me kostume tradicionale arabe.
“Alhamdulillah”, ka shkruar Pjanić në përshkrimin e fotografisë, një frazë që e përkthyer në gjuhën boshnjake do të thotë “Faleminderit Zotit” ose “I gjithë falënderimi i takon Zotit”.

Ashtu siç pritej, reagimet dhe komentet e shumta për postimin filluan të pasonin dhe në më pak se një orë ai grumbulloi gati 100 mijë pëlqime në profilin e tij zyrtar në Facebook.
Kujtojmë se në ndeshjen e fundit për Al Sharjah, Pjaniç mori karton të kuq tashmë në minutën e 17-të të ndeshjes, kështu që tani pritet të suspendohet.
dhe
Al Sharhaj do të luajë ndeshjen e tyre të parë në vitin 2023 më 22 janar kur do të presë Al Nasr dhe Pjanić me siguri nuk do të luajë në atë lojë.

Meqë ra fjala, Pjanić ka qenë banor i Emirateve të Bashkuara Arabe që nga shtatori kur mbërriti në Al Sharjah nga Barcelona.

Kategoritë
Sport