Objektivi kryesor i Barcelonës do të jetë i disponueshëm me çmim fiks verën e ardhshme

Bernardo Silva ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë funte (58 milionë euro) që do të jetë aktive duke filluar nga vera e ardhshme, shkruan Fabrizio Romano.

Aktualisht duket e vështirë të shohësh Barçën të jetë në gjendje të përballojë mesfushorin sulmues për paratë e transferimit dhe pagat e tij.

Megjithatë, lëvizja do të jetë e mundur nëse do të ketë një shitje të madhe vitin e ardhshëm, pasi ka klauzolë të përballueshme.

Portugezi ka qenë objektivi kryesor i Barçës për më shumë se një vit. Megjithatë, katalanasit u përpoqën të përputheshin me çmimin e kërkuar nga Manchester Cityt.

Më herët, u raportua se Barcelona a gjasa të kërkojë sërish yllin portugez nëse Pablo Torre (i huazuar te Girona ) dhe Fermin Lopez nuk do të ishin gati për të bartur një barrë këtë sezon.Bernardo Silva deri më tani ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asistim në pesë paraqitje për Man City këtë sezon.

Kategoritë
LajmeSport