Mirena: LDK ta kuptojë që Rugova nuk sjell më vota

Analisti Ilir Mirena ka thënë në emisionin Pressing në T7 se Lidhja Demokratike e Kosovës duhet të gjejë veten në skenën e sotme politike.

Në studio po analizohet roli i LDK-së në politikën e sotme me gjithë zhvillimet që po ndodhin në Kosovë.

Mirena thotë se LDK jeton në të kaluarën dhe se duhet të gjejë rrugë që të përdorë më mirë resurset brenda saj.

“LDK ta kuptojë që Rugova nuk sjell më vota”, tha ai, duke nënkuptuar se ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, mbetet ende figura më e njohur e kësaj partie nga hija e së cilës nuk po arrin të dalë.LDK ishte partia e parë në Kosovë dhe ka rolin e saj historik. Por tani duhet të shikohet përpara”, shtoi ai.

Kategoritë
LajmeVendi