Kurti e Krasniqi mbërrijnë në “Garden”, nis darka e ftuar nga Kryeministri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi kanë arritur në hotel “Garden” në Prishtinë.

 

Kujtojmë që Kurti ka ftuar në takim tre krerët e opozitës për të diskutuar për përmbushjen e agjendës legjislative të Kuvendit. Përderisa Lumir Abdixhiku i LDK’së dhe Ramush Haradinaj i AAK’së, e refuzuan këtë takim, kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi u pajtua të shkojë në takim për të folur për datën e zgjedhjeve.

Kategoritë
LajmeVendi