Futbolli francez i mbuluar me të zeza: Nga përplasja e një minibusi, trajneri humbi jetën, lojtarët përfunduan në spital

Sipas mediave në Francë, një minibus me futbollistë të rinj të klubit l’Avenir foot Lozere është përfshirë në një përplasje ku një person ka humbur jetën dhe 11 janë plagosur.

Ka humbur jetën trajneri 26-vjeçar Antonin Elia (26), i cili ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit.

Presidenti i klubit Fabian Bernard theksoi se të gjithë janë në shok, pas së cilës foli edhe për strategun e ndjerë.

“Ai ishte në klub që nga viti 2020. Ai ishte i pasionuar dhe popullor, ai e donte futbollin. Nderimi më i mirë që mund t’i bëjmë është të kthehet në fushë. Ne do të veshim një shirit të zi në fanellë në ndeshjet e ardhshme dhe do të vëzhgojmë një minutë. e heshtjes”, tha ai. Bernard.
Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në afërsi të qytetit Rodez, në jug të Francës.

Lozere është një klub seksioni i parë i të cilit garon në nivelin e gjashtë të futbollit francez.

Kategoritë
Sport