FIFA publikoi listën e 10 golave ​​më të bukur në Botëror

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka publikuar listën e 10 golave ​​më të bukur në Botërorin e Katarit dhe tani në skenë po ngjiten tifozët.

Domethënë, futbolldashësit do të zgjedhin golin më të mirë në faqen zyrtare të FIFA-s.

Lista e golave ​​më të mirë përfshin tre gola të shënuar nga brazilianët. Prej tyre, dy janë të Richarlison dhe një nga Neymar.

Goli i Enzo Fernandez është i vetmi që përfaqëson kampionin e Argjentinës në këtë listë prestigjioze.

Lista përfshin:

Salem Al-Dawsari – Arabia Saudite për 2:1 kundër Argjentinës

Richarlison – Brazili për 2:0 ndaj Serbisë

Cody Gakpo – Holanda për 1:0 ndaj EkuadoritEnzo Fernandez – Argjentinë për 2:0 ndaj Meksikës

Vincent Aboubakar – Kameruni për 2:3 ndaj Serbisë

Luis Chavez – Meksika 2:0 kundër Arabisë Saudite

Kylian Mbappe – Francë 3:0 kundër Polonisë

Richarlison – Brazil 3:0 ndaj Koresë

Paik Seung-Ho – Koreja për 1:4 kundër Brazilit

Neymar Jr – Brazili për 1:0 ndaj Kroacisë

 

Kategoritë
Sport