Edhe një rekord i ri nga Cristiano Ronaldo

Maroku dhe Portugalia janë përballur me njëri-tjetrin në Kupën e Botës FIFA që po zhvillohet në Katar.

37-vjeçari Cristiano Ronaldo, i cili mori një zëvendësim për ndeshjen, hyri në lojë në minutën e 51-të.

Kështu, superylli portugez ndau rekordin prej 196 ndeshjesh të Kuvajtit Bader Al-Mutawa, i cili mban titullin e lojtarit me më shumë paraqitje në fanellën e kombëtares.

Lojtari i vetëm që ka shënuar në 5 Kupat e Botës

Edhe Cristiano Ronaldo theu një rekord me golin që shënoi ndaj Ganës në ndeshjen e grupit. Pas Kupës së Botës 2006, 2010, 2014 dhe 2018 me golin e tij kundër Ganës, ylli bëri emër në histori duke transmetuar elefantët në vitin 2022.

Kategoritë
LajmeSport