Alarme për sulme ajrore aktivizohen në gjithë Ukrainën, autoritetet kërkojnë nga popullata të strehohet

Ndërsa lufta në Ukrainë po i afrohet muajit të saj të dhjetë, alarmet për sulme ajrore tingëllojnë pothuajse çdo ditë për shkak të sulmeve me raketa dhe dronë pas një shpërthimi më 8 tetor që dëmtoi urën e Kerçit

Alarme për sulme ajrore u aktivizuan në gjithë Ukrainën sot, transmeton Anadolu Agency (AA).

Duke përdorur kanalet e komunikimit, zyrtarët i kërkuan popullatës të gjejnë dhe të futen në strehime të sigurta.

Asnjë paralajmërim nuk u raportua në rajonin e Krimesë, të cilin Rusia e aneksoi në vitin 2014.

Ndërsa lufta në Ukrainë po i afrohet muajit të saj të dhjetë, alarmet për sulme ajrore tingëllojnë pothuajse çdo ditë për shkak të sulmeve me raketa dhe dronë pas një shpërthimi më 8 tetor që dëmtoi urën e Kerçit që lidh vendin me Gadishullin e Krimesë.

Kategoritë
BotaLajme