Zidane ra nga kali, por ai dukej i papërmbajtshëm, videoja është bërë virale

Zinedine Zidane disi arrin të duket elegant edhe kur bie nga kali.

Jemi mësuar që legjenda e Francës dhe Real Madridit është gjithmonë në formë të klasit të parë, por në videon virale Zizou duket më shumë si një super agjent.

Kali që hipte Zidane humbi ekuilibrin dhe u rrëzua duke tërhequr me vete edhe francezin. Por më e habitshme është se sa efektivisht Zinedine u ngrit në këmbë, duke bërë një salto përpara. Ai dukej se po e priste këtë moment dhe po përgatitej për të gjithë jetën, hidhini një sy.

Tifozët ishin shumë të impresionuar.

💭 “Zidane i bëri të gjithë të mendonin se ai po planifikonte ta hidhnin nga kali.”

Kategoritë
Sport