Topat me senzorë që po mbushen me mbushës gjatë ndeshjeve të Kampionatit Botëror

Teksa Botërori i zhvilluar në Katar vijoi me gjithë emocionet e tij, tërhoqi vëmendjen një foto në rrjetet sociale me topat e përdorur në ndeshje. Derisa faza e grupeve e Kampionatit Botëror 2022 vazhdon me beteja të ashpra, informacione befasuese për organizatën gjigante dalin çdo ditë që kalon.

Ndërkohë që futbollistët më të mirë në botë po luftojnë për vendin e tyre, çdo ndeshje e luajtur ndiqet dhe analizohet shumë nga afër nga ana teknologjike. Mjeti më i madh në këto matje janë topat e quajtur ‘Al Rihla’ që përdoren në organizim.

Një foto e topit, e cila raportohet se ka sensorë brenda dhe ofron shumë mundësi teknologjike nga kompania prodhuese, ka rënë në rrjetet sociale, është pritur me habi nga tifozët e futbollit.

 

Kategoritë
LajmeSport