Të dashurat e futbollistëve argjentinas bënë një premtim të madh nëse Gauchos fitojnë Kupën e Botës

E dashura e yllit të Manchester United, Lisandra Martinez ka zbuluar se të gjithë partnerët e futbollistëve argjentinas kanë rënë dakord të bëjnë të njëjtat tatuazhe nëse të zgjedhurit e tyre fitojnë Kupën e Botës.

Valltarja profesioniste Muri Lopez, e dashura e Lisandro Martinez, tha se një tatuazh i trofeut të Kupës së Botës është një nga idetë që po diskutohet, por ata nuk kanë marrë ende një vendim se çfarë saktësisht do të bëjnë tatuazh në rast se Gauchos bëhen kampionë.

Lopez tha se të dashurat e lojtarëve argjentinas e kanë pasur këtë ide në një darkë grupore në Doha të hënën mbrëma para ndeshjes kundër Kroacisë, në të cilën argjentinasit fituan 3:0.

“Në darkë vendosëm që nëse gjithçka shkon mirë, të gjithë duam të bëjmë tatuazhe për të shënuar momentin historik dhe premtuam se do ta bëjmë.

 

Nuk kemi vendosur ende për një tatuazh, sepse disa donin një gjë, të tjerët donin diçka tjetër”, pranoi ajo.

Argjentina do të luajë kundër Francës në finalen e KB të së dielës në Katar, ndërsa ndeshja është caktuar për në orën 16:00.

po përgatitet një lloj lufte, ai beson se mobilizimi do të kishte një përgjigje të madhe.

“Po flasim për pjesëtarë profesionistë aktivë të Forcave të Armatosura, profesionistë… Nuk ka ushtar që nuk do të kthehej nesër në Kosovë, por nuk e dimë pse janë angazhuar në kushte të tilla për kaq kohë dhe sa kohë. do të jetë nëse u zvogëlohen të drejtat e punëtorëve sikur të jemi në luftë, të kufizohen të drejtat dhe liritë e tyre”, tha Antiq.

Kategoritë
Sport