Takimi i përzemërt mes Gjokoviqit dhe Ibrahimoviçit pas finales në Torino: Ku je o Luan? (Video)

Fenomenali Novak Djokovic fitoi dje finalen e ATP-së në Torino dhe pas marrjes së trofeut në korridor takoi sulmuesin suedez Zlatan Ibrahimovic.

Suedezi legjendar nga Bosnja dhe Hercegovina, ishte dje në tribunat e sallës së tenisit në Torino, ku ndoqi ndeshjen relativisht të shkurtër finale të ATP Finals.

Pas ndeshjes, Ibrahimoviç së bashku me partneren e tij e kanë pritur Gjokoviqin para zhveshtores ku janë përshëndetur ngrohtësisht dhe kanë biseduar.

Është regjistruar edhe një video e takimit të tyre, në të cilën mund të dëgjohet urimi i tyre në gjuhën boshnjake: “Ku je, luan” – ​​”Epo, ku je o vëlla?”. Pas kësaj, ata biseduan shkurt, ndërsa Gjokoviç i dha lamtumirën edhe partneres shumëvjeçare të Ibrahimoviç, Helenit.

Në fund të dy kanë bërë një foto së bashku me trofeun që fitoi Gjokoviç.

Kategoritë
Sport