Shefi i famshëm turk Nusret publikoi një fotografi me djalin e Dodik me mesazhin “Vëllai im”

Salt Bae ose emri i vërtetë Nusret Gökçe, pronari i një zinxhiri restorantesh të quajtur Nusr-Et bëri një foto me Igor Dodik, djalin e Kryetarit të Presidencës së BiH Milorad Dodik.

Që të dy ishin miq dhe jo vetëm të njohur mund të nxirren nga përshkrimi i fotografisë. Një kuzhinier i famshëm turk restorantet e të cilit janë të destinuara vetëm për adhuruesit e mishit ndau një foto në Instagram me mesazhin “Djali i Presidentit të Bosnjës. Vëllai im”.

Nga rruga, Nusret zotëron një zinxhir restorantesh që janë gjithashtu të hapura në Stamboll, Miami, New York, Doha, Abu Dhabi dhe Dubai.

Salt Bae nuk është saktësisht i preferuar në mesin e kritikëve gastro. Pas hapjes së një restoranti në New York, menuja e kuzhinierit të famshëm turk u quajt e mbiçmuar.

Sidoqoftë, përkundër kritikëve, numri i fansave të tij po rritet vazhdimisht dhe ai aktualisht ndiqet në Instagram nga rreth 25 milion njerëz nga e gjithë bota.

Nusret është bërë një frymëzim për shumë për të filluar përgatitjen e mishit në kuzhinë, dhe lëvizja e tij me kripë është veçanërisht e famshme. Mysafirët e restorantit të tij janë shumë njerëz me famë botërore nga bota e sporteve dhe biznesit të shfaqjes.

Kategoritë
Të ndryshme