Sarrazin: Nuk lejojmë që për ndonjë budallallëk të hidhen poshtë marrëveshjet e arritura

26 maji ka qenë ditë mjaft e keqe për Kosovën dhe për Ballkanin Perëndimor, ka thënë emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Sarrazin ka theksuar se bashkësia ndërkombëtare nuk do të lejojë që për ndonjë “budallallëk” të hidhen poshtë të arriturat nga Marrëveshja e Ohrit.

“Porosia jonë është se ne nuk do të lejojmë që këto mundësi nga marrëveshja e Ohrit të hedhen poshtë nga ndonjë budallallëk”, ka thënë ai para mediave të shtunën.

Sarrazin ka deklaruar se me qasjen e djeshme, Kosova nuk mund t’i afrohet Bashkimit Evropian.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi