Ronaldo po blen një kompleks të madh që do ta shemb vetëm që të mos i bllokojë shikimin

Ylli i Manchester United dhe lojtari i kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo planifikon të blejë një kompleks të madh fushash golfi që ndodhen pranë pronës së tij në Rivierën Portugeze në Quinta da Marinha.

Ronaldo, vila e të cilit në vendlindjen e tij në Portugali do të kushtojë 17 milionë paund deri në përfundimin e të gjitha punimeve, ka nisur të zbatojë një plan të madh. Ylli i futbollit botëror është aktualisht në negociata përfundimtare me pronarin e klubit të golfit që planifikon të blejë.

Portugezi dëshiron të blejë një ndërtesë luksoze dhe pronë të klubit të golfit vetëm për ta prishur atë sepse i prish pamjen. Asi i Manchester United ka njoftuar se do të zhvendosë të gjithë ndërtesën dhe parkingun e klubit të golfit në një vend tjetër.

Ronaldo ka siguruar prej kohësh privatësinë dhe ka ndërtuar një rezidencë mbresëlënëse në mënyrë që të ketë gjithçka që dëshiron në pension me familjen e tij pasi ka njoftuar se do të kthehet në jetën në vendlindjen e tij.

Përveç prishjes së godinës luksoze që u ndërtua pranë fushës së golfit, Ronaldo do të ndërtojë aty edhe një garazh me ashensorë. Garazhi do të ketë 30 vende parkimi dhe ai do të zgjedhë makinën që do të drejtojë atë ditë duke shtypur një buton.

Puna duhet të përfundojë në fillim të vitit të ardhshëm. Ndonëse nuk është bërë e ditur se sa do të kushtojë blerja dhe shembja e klubit të golfit, mediat angleze theksojnë se ky nuk është problem dhe se Ronaldo do të pranojë çfarëdo që të kërkojë pronari i klubit, Miguel Champalimaud.

Kategoritë
Sport