Reagimi i komentatorit saudit pas golit për 2:1 bëri xhiron e botës: Allah, Allah, Allah…

Skuadra e futbollit të Arabisë Saudite ka bërë sot një surprizë të klasit të parë në Kupën e Botës duke mposhtur Argjentinën me rezultat 2:1 dhe me siguri sauditët do të dinë ta festojnë në mënyrë madhështore triumfin e madh.

Se sa do të thotë kjo fitore për sauditët, tregon më së miri reagimi i komentuesve pasi Salem Al Dawsari shënoi për 2:1.

Argjentina kryesoi me golin e Lionel Messit nga penalltia në minutën e dhjetë, dhe në pjesën e dytë, fillimisht Saleh Al Shehri barazoi në 1:1 në minutën e 48-të dhe pesë minuta më vonë Al Dawsari shënoi për 2:1.

Kur lojtari më i mirë i Arabisë Saudite kontrolloi Emiliano Martinezin me një goditje të bukur nga buza e zonës së rreptësisë, komentuesi nuk mundi t’i përmbajë emocionet.
“Allah, Allah, Allah, Allah!” bërtiti me kënaqësi komentuesi saudit teksa Al Dawsari festonte me shokët e tij të skuadrës dhe paralajmëroi një nga fitoret më të mëdha të Arabisë Saudite në histori.

Nuk vonoi shumë që reagimi i tij bëri xhiron e botës dhe njerëzit në rrjetet sociale janë të kënaqur me emocionet e tij.

Kategoritë
Sport