Prokuroria Speciale kërkon paraburgim ndaj tre të dyshuarve për sulmin ndaj Valon Sylës

Prokuroria Speciale sot gjatë ditës do të bëjë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre personave të arrestuar për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla.

Këtë për Klankosova.tv e konfirmoi zëdhënësi i Prokurorisë, Ekrem Lutfiu.

Tre të ndaluarit janë ngarkuar me veprën penale “Nxitja e përçarjes dhe urrejtjes”.

Gazetari Valon Syla u sulmua fizikisht mbrëmjen e së martës, duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore.

Kategoritë
LajmeVendi