Pilotja turke u bë kapitenja e parë femër e Kuvajtit

Elif Güveyler, e cila ka rreth 3 vjet që punon për Jazeera Airways me bazë në Kuvajt, përfundoi trajnimin dhe u bë pilot kapiten.

Güveyler njoftoi se ajo është bërë kapitenja e parë femër e Kuvajtit.

Duke ndarë në llogarinë e saj në rrjetet sociale, Elif Güveyler tha: “Sa kohë kam dashur t’ju jap këtë lajm? Pas shumë vitesh punë të palodhur, përpjekjesh dhe provash, do të doja të ndaja me ju krenarinë e të qenit kapitenja e parë femër pilote e kompanisë dhe vendit, duke arritur të parën në historinë e një kompanie jashtë vendit, madje edhe në Kuvajt. .” tha.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme