Napoli – Juventus, publikohen formacionet zyrtare

Xhiro e 22-të e kampionatit italian të futbollit, të njohur si Serie-A sjell edhe derbin e madh ndërmjet Napolit dhe Juventusit.

Ballafaqimi ndërmjet këtyre dy ekipeve zhvillohet në stadiumin “Diego Armando Maradona” dhe fillon në orën 18:00, përcjell KosovaPress.

Të dy skuadrat synojnë fitore për të vazhduar rrugën drejt objektivave të tyre dhe në fushë do të zbresin me këto formacione startuese”

Napoli: Ospina, Lorenzo, Rrahmani, Maksimovic, Rui, Bakayoko, Zielinksi, Politano, Insigne, Lozano, Osimhen

Juventus: Szczesney, Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo, Bentacur, Rabiot, Bernardeschi, Chiesa, Morata, Ronaldo

Kategoritë
LajmeSport