Motra e Ronaldos për kritikët: Portugezët pështyjnë në pjatën e tyre, mbreti im, unë jam gjithmonë me ty

Motra e sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, sulmon fansat.

Pas ndeshjes portugeze me Spanjën (0:1) në Ligën e Kombeve, Katya Aveiro ka publikuar një foto të vëllait të saj të ulur në lëndinë me shpinë nga objektivi dhe e ka shoqëruar foton me komente.

“Ne duhet t’i shtrijmë një dorë ndihmë atyre që ia kanë zgjatur gjithmonë Portugalisë. Por portugezët janë njerëz të sëmurë, të vegjël, pa shpirt, budallenj dhe mosmirënjohës.

Djali që ulet në lëndinë është i shkatërruar. Nuk ka kush ta mbështesë. Është mizore. Emri i djalit është Cristiano Ronaldo, dhe ai është vetëm lojtari më i mirë në botë”, citoi Aveiro.

“Unë pajtohem në këtë koment. Unë do të ndryshoja vetëm një pikë. Pranë tij është familja e tij, njerëz të dashur. Ata do të jenë gjithmonë aty, pavarësisht se çfarë ndodh.

Por nuk jam i befasuar nga ajo që po ndodh tani. Portugezët pështynin në pjatën e tyre dhe kanë qenë gjithmonë. Prandaj shqetësohen kur dikush ngrihet nga hiri dhe ndryshon mentalitetin e të tjerëve.

Unë do të jem gjithmonë me ty mbreti im. Qëndroni të qetë”, shtoi Aveiro.

Kategoritë
Sport