Mick Schumacher qëndron në Formula 1: Djali i Michael nënshkroi për Mercedes

Piloti i Formula 1, Mick Schumacher (23), djali i legjendarit Michael, nënshkroi një kontratë me Mercedes.

Djali i një prej pilotëve më të mëdhenj të Formula 1 në histori voziti për ekipin Haas këtë sezon, por u shkarkua për shkak të rezultateve të dobëta.

Dukej se Mick do të humbiste punën e tij në Formula 1, por ai do të mbetej ende në klasën elitare të motorsportit botëror.

Schumacher ka nënshkruar kontratë me Mercedesin, ku do të luajë rolin e shoferit rezervë.

Mick bëri debutimin e tij në Formula 1 në vitin 2021, dhe në dy sezone të karrierës së tij ai fitoi gjithsej dymbëdhjetë pikë.

Kategoritë
Sport