Messi nuk pranoi t’i jepte dorën Lewandowskit: Nuk do të zbuloj kurrë atë që i thamë njëri-tjetrit

Lionel Messi dhe Robert Lewandowski u pajtuan shpejt pas një grindjeje të vogël në ndeshjen Argjentinë kundër Polonisë, në të cilën ylli i PSG-së fillimisht refuzoi dorën e zgjatur të polakit si shenjë faljeje pas gabimit të tij.

Në fund të lojës, Messi u përpoq të driblonte Lewandowski në qendër dhe sulmuesi i Barcelonës e tërhoqi nga fanella dhe bëri një faull.

Edhe pse ishte një faull i thjeshtë, taktik, Messi dukej se e merrte atë shumë personalisht, megjithëse Lewandowski u përpoq t’i jepte një dorë për ta bërë të ditur se nuk kishte mëri.
Për habinë e tifozëve që ndiqnin ndeshjen, Messi thjesht kaloi pranë tij i zemëruar, por gjërat u qetësuan shumë shpejt pas fishkëllimës së fundit.

Messi iu afrua Lewandowskit dhe i pëshpëriti diçka në vesh dhe ai detaj u regjistrua nga kamerat. Megjithatë, argjentinasi nuk ka dashur të tregojë se çfarë i kanë thënë njëri-tjetrit pas ndeshjes.

“Ata më mësuan se çfarëdo që të ndodhë në fushë, mbetet në fushë. Kështu është edhe në dhomën e zhveshjes. Unë kurrë nuk do t’i zbuloj ato që i kemi thënë njëri-tjetrit privatisht”, tha Messi.

Kujtojmë, futbollistët e Argjentinës mundën skuadrën polake me rezultat 2:0, por të dyja skuadrat kaluan në fazën e 16-të.

Argjentina do të luajë kundër Australisë në fazën e 16-të dhe kjo ndeshje është planifikuar të dielën. Një ditë më parë Polonia dhe Franca do të kenë përballjen e tyre në 1/16.

Kategoritë
Sport