Mesazhi i Özil për francezët pas humbjes në finale ishte hit

ARGJENTINA u bë kampione e botës me ekzekutim më të mirë të penalltive se Franca. Sapo mbaroi ndeshja, foli Mesut Özil, ish-futbollisti gjerman dhe kampion bote në vitin 2014 në Brazil. Mesfushori turk i Başakşehirit ka komentuar mungesën e Karim Benzemas në skuadrën franceze me mesazhin: “No Benzy, No parti”.

“No Benzy, no party”, i tha Özil Didier Deschamps dhe nënkampionët e rinj të botës. Benzema nuk luajti në Kupën e Botës pasi pësoi një dëmtim të lehtë para fillimit. Ndërkohë, ai u shërua, por Deschamps nuk donte ta thërriste më. Kjo shkaktoi edhe revoltën e Benzemas, i cili nuk do t’i përgjigjet më Francës nëse Deschamps mbetet trajner.

Kategoritë
Sport