Mediat serbe: Çedomir Jovanovic është në gjendje të rëndë, me dhimbje të forta

Kreu i LDP-së Cedomir Jovanoviç është në spital për pneumoni bilaterale dhe testi nuk tregoi një test pozitiv për koronavirusin.

Siç konfirmuan burime pranë Jovanoviç jozyrtarisht për Serbinë b92, gjendja e tij shëndetësore është e vështirë dhe e komplikuar dhe Jovanoviç ka shumë dhimbje.

“Mjekët dyshojnë për një emboli pulmonare ose inflamacion të palcës kurrizore”, thekson burimi, por vëren se shkaku i gjendjes së Jovanoviç nuk është përcaktuar deri më tani.

Një problem tjetër është presioni i lartë i gjakut që mjekët po përpiqen të ulin.

Gjendja e Jovanoviç ka shumë të ngjarë të jetë rezultat i një koronavirus në korrik.

Jovanoviç u shtrua të premten në spitalin “Dragisa Misoviç” pasi u sëmur dhe gjithashtu ai ka probleme me zorrët. Ai u ndalua për hetime të mëtejshme për të përcaktuar se cili ishte shkaku, dhe informacioni fillestar tha se ai ishte i vetëdijshëm, komunikues dhe në një gjendje të qëndrueshme dhe se nuk kishte nevojë ta lidhte atë me oksigjenin.

Kategoritë
LajmeRajoni