Maqedoni e Veriut, numri i testeve të kryera për COVID-19 tejkalon 500 mijë

Autoritetet shëndetësore në vend njoftuan se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 449 raste të reja dhe 10 viktima nga COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 449 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga ky virus në 99.031, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në vend gjatë ditës së fundit po ashtu u regjistruan 10 viktima, me çka numri i viktimave nga ky virus është rritur në 3.047.

Numri i pacientëve të shëruar nga virusi është rritur në 89.249, përfshirë 227 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit. Numri i rasteve aktive aktualisht është 6.735.

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 3.283 teste për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 500.551.

Kategoritë
LajmeRajoni