Luftwaffe gjermane ka kapur tre avionë rusë

Tre avionë ushtarakë rusë që fluturonin pa sinjal transponder u kapën në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Detin Baltik, tha të mërkurën Luftwaffe e Gjermanisë.

Forcat gjermane dhe britanike janë vendosur për të identifikuar dy avionë luftarakë Sukhoi Su-27 dhe një avion Ilyushin Il-20, tha forcat ajrore gjermane në Twitter.

Janë publikuar disa fotografi të avionëve rusë në fluturim.

Kategoritë
BotaLajme