Kryepropagandisti i Putinit vrumbulloi në emision: Parazitë perëndimore do të rehabilitojnë edhe Hitlerin, të gjithë do të digjen

Propagandasti kryesor i Putinit, Vladimir Solovyov, u tërbua në emisionin e tij Full Contact lidhur me njoftimin e fundit se Ukraina do të merrte tanke Leopard 2 dhe Abrams nga aleatët e saj Gjermania dhe SHBA.

Ai e filloi monologun e tij luftarak me një psherëtimë të thellë dhe një pyetje retorike: “Pra, ne kemi jetuar aq gjatë sa ta shohim edhe këtë?”

Ai i kërkoi audiencës që të mos besojnë numrin e tankeve që duhet të mbërrijnë në Ukrainë, duke pretenduar se do të mbërrijnë shumë më tepër se sa thuhet në publik.

“Ata do të japin gjithçka. Unë kam folur për këtë për një kohë, ky dëmtues do të rehabilitojë Hitlerin në jetën tonë, ja ku po shkon. Lufta e Tretë Botërore është duke u zhvilluar dhe Perëndimi është kthyer në rrënjët e tij naziste. Gjermania është e lodhur nga duke fshehur natyrën e saj naziste dhe Amerika më në fund ka pranuar hapur veprimet e veta naziste”, tha ai.
Ai i quajti amerikanët “gënjeshtarë të parakohshëm”, duke pohuar se vetë Rusia është fajtore për arrogancën e tyre.

“Ne nuk po bëjmë asnjë kërcënim kundër tyre. Ne nuk po ndërmarrim sulme në Nju Jork, ne nuk po godasim Uashingtonin, ne nuk po kërcënojmë Majamin, ne nuk po bëjmë asgjë për të rrezikuar amerikanët. Ata kanë hedhur në erë tubacionet tona të gazit, ata po dërgojnë tanke. Mos folni më për vijat e kuqe. Kjo është një frazë boshe që nuk do të thotë asgjë,” tha Solovyov me një ton të ngritur.

Ai nuk u ndal me kaq dhe vazhdoi të kërcënojë vendet perëndimore me armë bërthamore.

“Berlini, Parisi, Madridi, Londra, Uashingtoni duhet të digjen. Kryeqytetet e vendeve naziste që morën vendimin për të hyrë në luftë me Rusinë. Pse nuk u fshi Kievi nga faqja e dheut pasi populli nazist i Ukrainës sulmoi vendin tonë baza strategjike ajrore?”, shtoi ai.

Kategoritë
BotaLajme