Kryeministri Kurti udhëton për në Turqi, ja arsyeja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi dhe zëvendëskryeministrja Emilija Rexhepi ka udhëtuar mbrëmë drejt Turqisë.

Në kryeqytetin e Turqisë, në Ankara, ai do të mirëpritet nga presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, si edhe do të takohet me Ministrin e Punëve të Jashtme, Hakan Fidan.

Qëndrimin në Turqi, kryeministri Kurti do ta vijojë në Stamboll, ku do të marrë pjesë në Forumin e parë ekonomik të bizneseve ndërmjet Kosovës dhe Turqisë.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi