‘Këndon derisa i bie të fikët’/ Njihuni me Baftjarin, gjelin më të famshëm në Turqi

Një fermer turk zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”.

Fermeri është detyruar të anulojë turet e tij në shumë vende të botës për shkak se Turqia ka hyrë në izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit.

28-vjeçari Okan Gokbudak, pronari i gjelit të quajtur “Baftjar” tregon për mediat e huaja se ka marrë ftesa të shumta për të parë shpendin e tij edhe nga të emisione njohura si

“Producentët e shfaqjes më kontaktuan në fund të prillit dhe më thanë se duan ta përfshijnë gjelin tim Baftjar në shfaqje. Kjo është diçka e mrekullueshme dhe për këtë gjë na ftuan në Angli”, tregon Okan.

Kategoritë
Të ndryshme