Janë shfaqur pamjet e Ancelottit siç nuk e keni parë kurrë: “Kam vdekur, i vdekur…”

REAL fitoi Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar dhe në rrugën drejt titullit të 14-të evropian, ata eliminuan PSG-në, Chelsean, Manchester Cityn dhe Liverpool-in.

Një dramë e veçantë ishte kundër Chelseat. Dukej se Reali do të kalonte në gjysmëfinale pas fitores 3:1 në Londër, por në këmbim, Chelsea kaloi në epërsi 3:0. Më pas, Rodrygo, pas një asistimi fenomenal të Luka Modriçit, e çoi ndeshjen në kohë shtesë dhe aty Karim Benzema shënoi për të kaluar Realin.

Pothuajse një vit pas asaj ndeshje, klubi madrilen publikoi një video të Carlo Ancelottit nga dhoma e zhveshjes pas asaj ndeshje. Ancelotti dukej i panjohur…

“Kam vdekur, kam vdekur… Nëse nuk vdes sonte, do të jem i pavdekshëm”, përsëriti legjendar italiani.

Kategoritë
Sport