Deklarata e papritur e Ronaldos, “shuplakë” zërave kritikë

Në kulmin e polemikave nëse Cristiano Ronaldo duhet të luajë ose jo në ndeshjen e radhës me Marokun dhe në një moment delikat për sulmuesin që u përfol madje për largimin jga skuadra, është vetë CR7 qe me një deklaratë të fortë u mbyll gojën të gjithëve.

Jemi një grup shumë i bashkuar për t’u shkatërruar nga forcat e jashtme. Jemi një kombëtare shumë kurajoze për t’u intimiduar apo frikësuar nga çdo kundërshtar. Jemi një skuadër e vërtetë, besoni te ne”.

Qëndrimin e tij, Ronaldo e ka bërë të qartë në profilin zyrtar në Instagram

Kategoritë
Sport