Covidi 1 vjeçar, para një viti Kina shënoi rastin e parë me Koronavirus

Sot u bënë 1 vit ku në Wuhan të Kinës u shfaq rasti i parë me Covid-19, shkruan Gazeta e Re

Një virus ku ka shkaktuar shumë pasoja tek njerëzimi dhe akoma nuk është zhdukur përmbush 1 vjetorin e tij. Deri më sot janë shfaqur  54,558,120  raste në botë dhe 1,320,148 raste të vdekjes.

Shpresojmë se deri në vitin e ardhëm virusi Covid do të zhduket dhe do të kthehemi normalitetit./Gazetaere

Kategoritë
LajmeTë ndryshme

Të ngjajshmet