Barça përballet me Elchen për të dhënë sinjale drejt Atleticos dhe Realit, formacionet zyrtare

Barcelona e ka mundësinë që t’i ofrohet Atletico Madridit dhe Real Madridit në pesë, përkatësisht dy pikë nëse sonte siguron tre pikë nga ballafaqimi me Elchen, ndeshje kjo e cila zhvillohet me fillim nga ora 19:00.

Skuadra e Ronald Koeman ka momentalisht 47 pikë dhe pozicionohet në vendin e katër, por në rast të fitores do të shkonte në vendin e dytë me 50 pikë, përcjellë KosovaPress.

Elche, është skuadër e cila renditet në vendin e 18 me 21 pikë dhe ka vetëm një fitore, një barazim dhe tri humbje në pesë ndeshjet e fundit.

Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Pjanic, Braithwaite, Messi, Pedri, Trincao, Alba, De Jong, Umitit, Mingueza

Elche: Badia, Verdu, Mfulu, Boye, Milla, Guti, Barragan, Rigoni, Cifuentes, Josema, Mojica

Kategoritë
LajmeSport