Babai i Guardiolës shet peshk në Zagreb ditën e ndeshjes për vendin e tretë të Kupës së Botës

Babai i lojtarit të kombëtares kroate, Joshko Guardiol, Tihomir Guardiol, ka vite që shet peshk në tregun Dolac të Zagrebit. Ai mori një pushim të shkurtër nga puna javën e kaluar kur udhëtoi për në Katar për të brohoritur djalin e tij në një ndeshje kundër Argjentinës, por tani ai është kthyer në dyqanin e tij të peshkut.

Ai u kthye në punë

Ekipi i HRT-së vizitoi sot tregun Dolac dhe takoi Tihomirin. “Babi Tihomir Guardiol është edhe sot në Dolac, siç ka qenë në 40 vitet e fundit… Ai thotë se Joshkas i dhemb këmba, por mezi pret të luajë kundër Marokut”, kanë shkruar në faqen e Radio Sljema.

Tihomirit e do punën e tij

Kujtojmë, ndërsa motrat Franka dhe Lorena dhe nëna Sanja brohoritnin Guardiolon në ndeshjet e Botërorit, babai i tij u filmua duke bërë detyrën me përkushtim ditën e ndeshjes.

“Është jeta ime, e dua. Kam lindur në një fshat peshkatarësh, kam qenë peshkatar. Edhe sot kam një lidhje me peshkun. Thjesht, e adhuroj”, tha Guardiol për HRT pak ditë më parë. Babai i Guardiolës ka vite që shet peshk në Dolac dhe në vitin 2013 nga ai ka blerë edhe Jadranka Kosor.

“Kam vite që blej peshk në këtë stendë, në të djathtë të hyrjes së tregut të peshkut në Dolac. Peshk i shkëlqyer, i freskët, një mikpritës i mrekullueshëm. Dhe vetëm tani kuptova se ky është babai i Guardiolës sonë të famshme. ! I përulur, gjithmonë me humor të mirë, baba i dobishëm!” ka shkruar Kosor së fundmi në profilin e saj në Twitter.

Kategoritë
Sport