“Zjarr” ndaj Ronaldos për gjestin e tij pas Marokut: Superylli, por ai nuk ka dinjitet për të uruar

Legjenda e Liverpoolit dhe e kombëtares gjermane të futbollit, Dietmar Hamann, hodhi poshtë “zjarrin” ndaj Cristiano Ronaldos për atë që e quajti një lëvizje jo dinjitoze pas ndeshjes kundër Marokut.

Hamann ka komentuar ndeshjen e mbrëmshme ndërmjet Marokut dhe Francës (0:2) për RTE. Edhe pse marokenët u eliminuan nga turneu më i mirë në historinë e tyre, pas ndeshjes të gjithë i uruan përzemërsisht francezët për arritjen në finale të Kupës së Botës.

Sipas gjermanit, aty treguan dinjitet, jo si disa superyje. Më pas ai preku Ronaldon dhe e krahasoi gjestin e tij.

“Unë mendoj se Maroku ka rikthyer anën njerëzore në këtë Kupë Bote. Ne po flasim për superyjet, lojtarët më të mirë që fitoni më shumë dhe më pas kupton se Ronaldo nuk iu afrua atyre pas ndeshjes për t’i uruar,” Hamann. tha.

Ish-kampioni i Evropës me Liverpoolin tregon se sa e shkëlqyer po bëjnë marokenët.

“Portugalia e fitoi atë lojë, arriti një rezultat historik dhe ai nuk kishte dinjitetin t’i përgëzonte për atë që kishin arritur. Dhe tani ju shikoni që ata shtrëngojnë duart me francezët. Dinjiteti dhe mirësia tregohen në humbje. Shkëlqyeshëm.” tha ai.Hamann.
Fjala vjen, Botërori nuk ka përfunduar ende për Marokun dhe do të luftojë me Kroacinë për vendin e tretë në duelin e së shtunës nga ora 16:00.

Kategoritë
Sport