Zbulohet historia e çuditshme e Messit duke larë Yamalin sa ishte një foshnje

Janë zbuluar disa foto të rralla ku shfaqet Lionel Messi dhe një fëmijë gjashtë muajsh, i cili u mësua se është talenti më i madh i momentit në botë, Lamine Yamal.

Statusi i Messit si ikonë e Barcelonës është i siguruar si lojtari më i mirë që përfaqëson klubin me Lamine Yamal që sinjalizon të ardhmen e tyre.

Klubi është i prirur të mos ngarkojë shumë presion mbi supet e 16-vjeçarit Yamal, por ai vazhdon të thyejë barrierat në karrierën e tij të hershme.

Pavarësisht se nuk luajtën kurrë së bashku, rrugët e tyre u kryqëzuan në mënyrë të çuditshme në vitin 2006, nëpërmjet një bashkëpunimi midis Diario Sport dhe sponsorit të Barcelonës, Unicef.

Si pjesë e një projekti bamirësie, të dy organet do të promovojnë një kalendar bamirësie me lojtarët e Barcelonës duke pozuar me fëmijët e grupeve të ndihmuar nga Unicef.

Prindërit e Lamine Yamal ranë dakord të merrnin pjesë në fotosesion me foshnjën e tyre të fotografuar me Messin dhe shokët e tij të skuadrës.

Fotografi Joan Monfort ka ndarë kujtimet e tij të një momenti të pabesueshëm koincidence mes të shkuarës dhe të tashmes së Barcelonës.
“Ne bëmë foto në Camp Nou. Shumica prej tyre në dhomat e zhveshjes së ekipit mysafir, por disa jashtë”.

“Më kujtohet ai i Messit dhe asaj foshnje, të cilin padyshim nuk e kemi njohur kurrë, derisa më thirrën sot, ishte Lamine Yamal!”, ka thënë Monfort.

Imazhet kanë shkaktuar një stuhi në mediat sociale teksa Lamine Yamal po përgatitet për një gjysmëfinale të Euro 2024 kundër Francës më 9 korrik.

Kategoritë
Sport