Ylli i NBA-së tronditi sërish: Një striptiste në prehër dhe një dhomë plot me para si në filma

Ylli i NBA-së, Ja Morant (23) e gjeti veten në qendër të një skandali të ri pasi u shfaqën foto komprometuese që e tregonin atë duke festuar në një klub striptizmi.

Basketbollisti i Memphis Grizzlies ka qenë në titujt kryesorë të mediave edhe më parë pasi kishte rrahur një adoleshente dhe kishte mbajtur armë në një klub nate, ndërsa tani kanë dalë në dritë detajet e lidhjes së re.

Sipas New York Post, Morantit iu dha një kërcim në prehër nga një balerin në seksionin VIP të një klubi striptizmi në Denver, ndërsa pothuajse çdo pjesë e dhomës ishte e mbuluar me fatura.

“E gjithë dhoma ishte plot me para, fjalë për fjalë gjithçka ishte plot. Për ta marrë do të duhej një grabujë”, tha dëshmitari dhe këtë e tregojnë qartë fotot e publikuara.

Sipas pretendimeve, Morant u dha striptistëve rreth 50,000 dollarë për atë natë dhe pronari i klubit konfirmoi se Morant e vizitoi shtëpinë e saj.

Morant, i cili ishte zgjedhja e dytë në draftin e NBA 2019, tani është golashënuesi i nëntë në ligë me një mesatare prej 27.1 pikësh për lojë dhe ka një kontratë pesëvjeçare me vlerë 231,000,000 dollarë.

Kategoritë
Sport