Ylli i Bayernit u la nga gruaja e tij Amelia, ajo ia “dhuroi” publikisht të dashurit të saj

Ylli i Bayernit, Lucas Hernandez, ka një periudhë të trazuar pas tij në frontin personal, gjë që rezultoi në ndarjen e tij nga gruaja e tij Amelia Lorenta.

Lucas (27) dhe Amelia (35) u takuan në vitin 2016 teksa ai luante për Atletico Madridin dhe u lidhën, por pas vetëm disa muajsh, në fillim të 2017-ës, ata patën një debat të ashpër në rrugë.

Ai madje e goditi dhe ajo gërvishti makinën e tij të shtrenjtë, pas së cilës futbollistit iu ndalua afrimi për 500 metra.

Por vetëm pak muaj më vonë, ata u pajtuan dhe u martuan në qershor 2017. Pasi u kthye nga muaji i mjaltit, Hernandez u arrestua për shkelje të urdhrit të ndalimit dhe në vitin 2021 u dënua me gjashtë muaj burg. Pas një ankimimi të suksesshëm, dënimi u ndryshua në kusht me gjobë prej 96 mijë euro.

Të dy dukej se kishin një martesë të qëndrueshme në të cilën kishin dy fëmijë, por në nëntor të vitit të kaluar u njoftua se kishin bërë kërkesë për divorc. Mirëpo, ata u pajtuan sërish, por mbrëmë Amelia bëri të ditur se e kishte lënë përfundimisht dhe shkak ishte tradhtia bashkëshortore.

Amelia shkoi aq larg sa të emëronte publikisht të dashurin e tij. Bëhet fjalë për modelen italiane Cristina Buccino, e cila në qershor do të mbushë 38 vjeç.

“Tani mund të ndalosh së uluri në dy karrige. Po ta jap Cristina Buccino. Mos harro që ke dy fëmijë që nuk dëshiron t’i shohësh”, ka shkruar Amelia në Instagram dhe më pas ka fshirë të gjitha fotot e tyre së bashku.

Kategoritë
Sport