Ylli francez ëndërron kalimin te Real Madridi këtë verë

Real Madridi mund të kompletoj një transferim befasues këtë verë dhe e gjithë kjo për faktin se ai do të vinte me parametra zero.

Los Blancos nuk po planifikojnë të nënshkruajnë një zëvendësues të Toni Kroos këtë verë, me një marrëveshje për Leny Yoro që aktualisht është prioriteti kryesor për departamentin sportiv të klubit. Megjithatë, nëse lind një mundësi tregu, mund të jetë diçka që eksplorohet.

Duke pasur parasysh se Yoro do të ishte një operacion me kosto të lartë, dhe me Alphonso Davies gjithashtu një objektiv realist, ka të ngjarë që çdo marrëveshje që Real Madrid të ndjekë këtë verë do të jetë një marrëveshje e lirë.

Sipas Tuttomercatoweb, kjo do të ishte në dobi të Adrien Rabiot, i cili po ëndërron të bashkohet me bashkatdhetarët e tij Ferland Mendy, Aurelien Tchouameni, Eduardo Camavinga dhe Kylian Mbappe në kryeqytetin spanjoll.

Rabiot është aktualisht një lojtar i lirë, pasi është ndarë me Juventusin pas skadimit të kontratës fundjavën e kaluar.

Ai ka qenë i lidhur me Barcelonën në ditët e fundit, edhe pse duket se preferenca e tij janë rivalët e hidhur.

Sidoqoftë, do të ishte një surprizë nëse ai do t’i bashkohej Real Madridit, duke qenë se një marrëveshje nuk do t’i përshtatej Los Blancos në asnjë rrethanë.

Kategoritë
LajmeSport