Yjet kroatë të NBA-së u përleshën në një klub nate në Greqi dhe u shfaq një video

Në Twitter janë shfaqur informacione tronditëse dhe një video se si përfaqësuesit kroat të basketbollit Ivica Zubac dhe Dario Shariq kanë marrë pjesë në një përleshje me grekët në një klub nate në Athinë dhe pas gjithë kësaj pritet reagimi i Shoqatës Kroate të Basketbollit.

Në botime thuhet se në konflikt kanë marrë pjesë Zubac, Shariq dhe “disa basketbollistë të tjerë kroatë”, të cilët dyshohet se janë përleshur me disa vendas të dehur.

Një foto tregon se si Zubac ka gjak në gju, ndërsa mashtruesit dyshohet se kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Postimi me videot e përmendura është fshirë që atëherë, por pamjet tani janë rishfaqur falë TMZ Sports të Amerikës. Videoja fillon me Zupac duke u grumbulluar me disa persona, fluturoi edhe një tavolinë dhe më pas shfaqet Shariq.

Në videon e dytë mund të shihni se si Shariq përfundoi në dysheme ndërsa dikush po e mbyt nga pas.

Index.hr ka kontaktuar me sekretarin e HKS-së, Josip Vrankoviq, i cili ka thënë se këtë po e dëgjon për herë të parë dhe se ka mbetur i befasuar dhe se nuk ka komentuar derisa ka marrë vesh saktësisht se për çfarë bëhet fjalë.

Kujtojmë se kombëtarja kroate e basketbollit mori pjesë në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike javën e kaluar në Greqi. Basketbollistet kroate luajtën ndeshjen e fundit të turneut të dielën, kur në finale u mposhtën nga nikoqirët dhe kështu mbetën pa paraqitje në Paris.

Kategoritë
Sport