Vritet një futbollist i ri në rrugët e Marsejës, nga të shtënat u qëlluan 27 plumba

Një lajm i tmerrshëm ka goditur Francën pasi u njoftua se Aubagne Santana Mendy, një futbollist i divizionit të katërt të vendit, u vra në rrugët e Marsejës.

Përkatësisht, një i ri që ka kaluar nëpër shkollën e të rinjve të Olimpikut të famshëm nga Marseja është qëlluar me dy të shtëna dhe i ka dhënë fund jetës në moshën 22 vjeçare.

Në vendngjarje janë gjetur 27 gëzhoja 7.62 milimetrash, ndërsa policia po heton për të gjithë rastin.

Mendy ishte shpresa e madhe e Marsejës dhe në vitin 2016 u transferua nga skuadra e të rinjve në ekipin B të divizionit të parë francez.

Megjithatë, dy vjet më vonë ai mbeti pa kontratë, kështu që u përpoq edhe në klubet e ligës së ulët në Angli – Langney dhe Eastbourne.Ai luajti edhe në Maltë (Sant Julia), përpara se të kthehej në Francë dy vjet e gjysmë më parë.

Ai luajti për Cote Bleue dhe Marignane përpara se të mbërrinte në Aubagne verën e kaluar, klubi i tij i fundit në një karrierë jetëshkurtër.

Kategoritë
Sport