Volejbollisti i njohur serb, tërësisht i thyer, ka nderuar vajzën e vrarë dhe viktimat me gruan e tij

Në tragjedinë e madhe që i ndodhi Serbisë, ku një nxënës i shkollës fillore “Vladimir Ribnikar” në Beograd vrau nëntë persona, mbeti i vrarë edhe vajza e volejbollistit të njohur serb Dragan Kobiljski, i cili sot bashkë me bashkëshorten i bëri homazhe viktimave.

Kobiljski aktualisht punon në klubin e volejbollit Zalau në Rumani dhe menjëherë pas lajmit të hidhur është nisur për në Beograd. Ai erdhi në shkollë në shoqërinë e gruas së tij, e cila ishte dobësuar nga dhimbjet dhe mbante lule në dorë. Gruaja e tij mezi mbahej, duke e shtrënguar Draganin dhe duke i mbajtur për dore.

Ata kanë mbetur pa fjalë nga dhimbja, e fatkeqja vetëm ka tundur kokën, me një kërkesë të përbashkët për mirëkuptim nga të gjitha mediat, kanë vazhduar drejt shkollës, shkruan Sportal.

Gjatë karrierës së tij si trajner, ai drejtoi gjigantët serbë si Crvena zvezda, me të cilën fitoi dy tituj kampion, Partizanin, Radnički nga Kragujevac dhe Borc nga Starçevo.

Dikur ka qenë edhe një volejbollist i njohur dhe karrierën e ka kaluar kryesisht në Francë duke luajtur për Ajaccio, Toulouse dhe Rennes, ndërsa ka veshur edhe fanellën e Partizanit.

Kategoritë
LajmeRajoni