Valverde iu lut Baenës që të mos e padisë, futbollisti i Villarrealit i vuri vetëm një kusht

Anësori i Villarrealit, Alex Baena (21) ka vendosur të padisë yllin e Real Madridit, Federico Valverde (24), i cili e goditi me grusht në fytyrë në parking pas ndeshjes.

Villarreal njoftoi në një deklaratë se Baena raportoi sulmin në polici dhe ofroi mbështetje të plotë për lojtarin e tij.

Të dy kanë qenë në luftë që nga janari dhe takimi i Kupës së Mbretit. Domethënë, Baena u faullua nga Valverde në ndeshje dhe i tha: “Qaj tani që djali yt nuk do të lindë”.

Kujtojmë se bashkëshortja e Valverdes, Mina Bonino, pati probleme me shtatzëninë në janar. Ajo pothuajse humbi fëmijën e saj, por për fat të mirë, gjithçka shkoi mirë, por Valverde i kujtoi qartë ato ofendime të neveritshme dhe vendosi t’i kthejë favorin pas ndeshjes.

Televizioni spanjoll El Chiringuito, i cili menjëherë pas ndeshjes ishte i pari që publikoi informacione ekskluzive me një video që tregonte një mavijosje në fytyrën e Baenës, tani ka marrë informacione të reja ekskluzive.
Domethënë, burimet e tyre bëjnë të ditur se Valverde ka kontaktuar dje me Baenën dhe i ka kërkuar që të mos bëjë kallëzim në polici.

Anësori i Villarrealit tha se nuk do ta padisë atë, por vetëm me një kusht – që Valverde të kërkojë falje publike dhe të mohojë se Baena ka fyer ndonjëherë gruan e tij shtatzënë.

Duke qenë se nuk pati asnjë falje apo mohim, Baena vendosi ta lërë të gjithë çështjen në dorë të autoriteteve gjyqësore spanjolle.

Kategoritë
Sport