U tallën me Elon Musk ne internet për shkak pamja e tij me pantallona të shkurtra

Elon Musk u filmua gjatë pushimeve të tij në Greqi teksa bënte banjë dielli në një jaht dhe not në det, megjithatë, pamja e tij me pantallona të shkurtra noti shkaktoi një ortek komentesh dhe shakash në kurriz të tij dhe shumë e talleshin me të për ngjyrën e zbehtë.

CEO i Tesla dhe Space X u filmua më parë duke festuar me miqtë në Zeus, një jaht motorik prej gati 20,000 dollarësh.

Megjithatë, ishin fotot e tij me rroba banje ato që tërhoqën më shumë vëmendjen.

Musk u fotografua pa këmishë duke u bërë banja dielli në një jaht luksoz në Mykonos të Greqisë dhe pamja e tij ngjalli një ortek komentesh.

Për shkak të ngjyrës së tij tejet të bardhë, Eloni u bë objekt talljesh, ndërsa në një sërë postimesh në Twitter, përdoruesit e këtij rrjeti social e krahasuan me Casper, krisur, Borëbardhë e madje edhe pulë të zier.

Një seri memesh të postuara në Twitter arritën edhe Musk, dhe ai iu përgjigj njërit prej komenteve: “Ndoshta duhet ta heq këmishën time më shpesh”.

Kujtojmë se, Musk shkoi me pushime pasi kompania Twitter e paditi atë javën e kaluar për të detyruar një gjykatë amerikane t’i jepte fund marrjes së gjigantit të mediave sociale për 44 miliardë dollarë, pas spekulimeve në rritje se asgjë nuk do të dilte nga marrëveshja.

Musk paraqiti një apel aodnio të premten, duke kundërshtuar kërkesën e lartpërmendur të Twitter.

“Kërkesa e papritur e Twitter-it pas dy muajsh ‘shitje të mjegullës’ është taktika më e fundit për të fshehur të vërtetën për llogaritë e padëshiruara për një kohë mjaft të gjatë”, tha mes të tjerash Musk.

Kategoritë
FunTë ndryshme